kamenne-zdi-praha.cz
Krása přírodního kamene nejen pro Vaši zahradu...

Druhy kamene

Rádi bychom Vám doporučili materiály se kterými máme dobré zkušenosti a se kterými nejčastěji pracujeme na kamenických projektech. Pokud zákazník preferuje pouze cenu, doporučujeme vybírat materiál, který se nachází v blízkosti stavby. Veškeré ceny jsou uváděny za m2 pohledové plochy masivního zdiva. Kámen dodáváme pouze v rámci realizace.

Pískovec

Chceteli vsadit na kvalitu a jemný vzhled, doporučujeme Vám vybrat si pro realizaci Vašeho projektu tento ušlechtilý a všestranně použitelný materiál. Tvrdost, dobrá opracovatelnost, mrazuvzdornost a nízká nasákavost předurčuje tento kámen pro širokou škálu užití.

Barevnost:
šedobíla, nažloutlá, krémová.
Doplňkový materiál:
deskovina, řezané materiály, kostky, odseky, krajníky, schodové stupně, haklíky, obklady, bloky.
Pískovec

Barevná rula

Velmi odolný a nenasákavý materiál. Jeho využití je vhodné pro všechny druhy kamenných staveb, především pro kamenné zdi a ploty. Kámen je potřeba v lomu ručně vybrat a upravit.

Barevnost:
od tónů šedé, modré, fialové až po sytě oranžovou.
Doplňkový materiál:
šlapáky
Barevná rula

Šedá žula

Vlastnosti tohoto materiálu jsou především odolnost, velmi nízká nasákavost, mrazuvzdornost. Kámen vhodný především pro realizaci opěrných zdí, kamenných plotů a díky minimální nasákavosti velmi vhodný pro vodní stavitelství.

Barevnost:
světle šedá s nádechem modré či růžové.
Doplňkový materiál:
kostky, odseky, krajníky, bloky, schodové stupně, haklíky.
Šedá žula

Žlutá žula

Žula je velmi tvrdý materiál s nízkou nasákavostí. Kámen je vhodný především pro realizaci opěrných zdí, plotů a vodní stavitelství. Žlutou žulu je potřeba v lomu částečně vybírat, abychom dostali prvotřídní stavební materiál.

Barevnost:
žluto-hnědá, šedá, okrová.
Doplňkový materiál:
kostky, odseky, krajníky, šlapáky.
Žlutá žula

Čedič

Zajímavý materiál vhodný k moderním, minimalistickým stavbám, ale nejen tam. Jde o velmi tvrdý a odolný kámen s ostrými lomnými hranami. Práce s tímto kamenem vynikne při použití minimální spáry, kdy kamenná stěna vypadá jako by byla vystavěna na sucho.

Barevnost:
převládá šedo-černá barva, místy krémově-hnědá.
Doplňkový materiál:
kostky, odseky, krajníky, schody, dlažba, řezaná dlažba, obklady.
Čedič

Hnědá rula

Krásný materiál vhodný k moderním stavbám. Jde o velmi tvrdý a odolný kámen s ostrými lomnými hranami. Výsledkem kamenické práce je efekt řádkového zdiva beze spár.

Barevnost:
hnědo-béžová až šedá.
Doplňkový materiál:
placáky, obkladové pásky.
Hnědá rula
Poptat realizaci z kamene:

Nabídku obdržíte do 48 hodin

Atraktivní ceny kamene a služeb

Reference spokojených zákazníků

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.